Celb Yapan Hocalar

Dünya kuruldu kurulalı manevi alemlerin etkisi her daim hayatımızın tam ortasında. Nerede olursak olalım bu etkiyi görmekte ve hissetmekteyiz. Eski çağlarda bu etkiyi kullanan kişilere falanca derken, bugün medyum hoca diyoruz.

Medyum hocalar eskiden beri gelen gelenekleri sürdürerek insanların maneviyattan tam olarak talep ettikleri şeyleri alabilmesini sağlıyor. Bu gelenekler içerisinde Havas gibi oldukça kadim İslami ilimler de bulunuyor. Padişahların bile ilgilendiği bu ilimlerde bilgiler el verme yöntemi ile nesilden nesile aktarılarak korunuyor. İşte bu el verme yoluyla aktarılan gizli ve eski bilgilerden biri de celb adı verilen uygulamaların nasıl yapılacağını içeriyor.

Medyum hocalar, celb adı verilen uygulamalar ile duaların gücünü kullanarak manevi alemden maddi aleme belli başlı etkiler taşımayı başarmakta. Talep edilen her türlü iş için kullanılabilen bu etkiler insanların hayatlarında oldukça büyük değişimlere yol açmakta. Bir kişinin işini baştan aşağı değiştirebilen, aşk hayatını düzene sokabilen celb çalışmaları tamamen dualar ile yapılmakta.

Eski teknikleri kullanan medyum hocalar, celbler aracılığıyla insanlara yardımcı olabiliyor. Yapımı oldukça zor olan celb, tıpkı vefk gibi belli saatlerde ve dualar okunarak hazırlanıyor. Celbin hazırlanması için medyum hoca öncelikle hangi duaları okuyacağını belirliyor ve bu duaların sayısını ve saatini hesaplıyor. Her aşamasında farklı bir bilgiden yararlanılan celb yapımında medyum hocanın bilgi ve tecrübesi her an ön planda oluyor.

Gerçek bir medyum hoca tarafından hazırlanan celb hangi konuda olursa olsun çok yararlı olacaktır. Özellikle büyü ve benzeri uygulamalardan çekinen kişiler için iyi bir alternatif olan celbler Havas ilmi kapsamında ele alınıyor. Havas’ın bir parçası olduğu için büyü ile herhangi bir alakası olmayan bu uygulamanın İslami açıdan herhangi bir günahı da bulunmuyor.

Daha önce dolandırılmış mağdurlar olarak tüm yorum ve şikayetleri tek bir platformda toplamak üzere yola çıktık. Siz de buraya tıklayarak yazacağınız yorum ve şikayetlerinizle platformumuza katkıda bulunabilirsiniz. Yorumlarınızı bu yazı altına değil buraya tıklayınca açılan sayfadaki yazı altına yazmaya özen gösterirseniz seviniriz.

3 yorum yapılmış

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir