Güvenilir veya Sahte Medyum Hocalar Nasıl Anlaşılır?

Son zamanlarda sahte medyum hocalar medyum sektörünün içinde çok fazla yer almaktadır. Bu tarz sahte hocalar çok fazla reklam vererek geniş kitlelere ulaşmakta ve insanların aklını çelmektedir. İnsanlar saf duygularla yaklaşarak çok fazla araştırma yapmadan para ödemesi yaptığı için bu tarz dolandırıcıların önünü açmaktadır. Gerçek medyumların nelerle ilgilendiğini, nasıl insanlar olduklarını anlayarak sahte medyumları daha rahat ayırt edebilirsiniz. Sahte medyum hocalar nasıl anlaşılır sorusuna cevap olarak bu yazıyı sizlerle paylaştık.

Medyum Hoca Nedir?

Sahte medyum hocalar ile gerçek medyum hocaları ayırt etmenin ilk aşaması medyum hocanın ne olduğunu, nelerle ilgilendiklerini bilmektir. Bilmediğimiz bir şeyin gerçeğini ve sahtesini asla ayırt edemeyiz.

Medyum tanımı çok eskiye dayanır. Asırlardır medyum hocalar hayatımızın içindedir ve insanlar hayatlarında bir veya birkaç kez medyum hocalara başvururlar. Medyum hocalar kalp gözü açık, manevi ilimlere sahip insanlardır. Biz sıradan insanlardan farklı olarak sahip oldukları bu yetenekleri sayesinde bazı sorunlara çözüm bulabilir ve bazı isteklerimizi yerine getirebilirler. Ayrıca, sonradan medyum hoca unvanını almak mümkün değildir. Çünkü medyumluk yetenekleri yalnızca doğuştan var olabilmektedir. Sahte medyum hocalar nasıl anlaşılır konusuna değinmeden önce medyum hocaların ilgilendiği sorunlardan ve konulardan bahsedelim.

  • Medyum hocalar ruhsal her türlü sorunla ilgilenirler. Ruhsal problemleriniz varsa medyum hocalara danışabilir, terapi alabilirsiniz. Öncelikle sorunun kaynağını bulacaklar ve ona göre bir tedavi yöntemi izleyeceklerdir. (Büyü yapılması, nazar değmesi, cin musallatı gibi sebepler nadir de olsa olabilir.)
  • Medyum hocalar büyü taleplerinize de karşılık verirler. Büyü yaptırmak istediğinizde size yardımcı olurlar, büyü yaparlar. Ancak günümüzde kötü niyetli olan kara büyüleri birçok medyum reddetmektedir. Ayrıca medyumlar büyü bozdurmak istediğinizde bunu da yaparlar.
  • Medyumlar göz değmesi konusunda da insanlara yardımcı olurlar. Size nazarı değen kişinin kim olduğunu tespit edebilir ve bu nazarı sizden atabilirler.
  • Medyumların bazıları hastalıklara şifa sağlayabilir. Nefesi kuvvetli medyum hocalar çeşitli dualar ve sözcüklerle hastalığı vücuttan atabilir.
  • Medyumlar enerjiyi yönetme becerileri sayesinde arası bozuk iki insanı büyü uygulamadan birbirine yaklaştırabilir.

Medyumlar genellikle bu tarz konularda insanlara yardımcı olurlar. Bunun karşılığında çoğunlukla ücret talep ederler ve bu gayet doğal bir durumdur.

Sahte Medyum Hocalar

Sahte medyum hocalar yukarıda belirttiğimiz konularla ilgilendiklerini iddia ederler ancak hiçbir olumlu dönüt alınamaz. Enerjiyi hissedemezler de, yönetemezler de. Enerjiyi hissedemediklerini anlamak çok zor olmayacaktır, kısa bir sohbetle bunu anlayabilirsiniz. Ayrıca, sahte medyum hocaların genellikle referans verebileceği insanlar bulunmaz. Referans bulamadığınız medyum hocalardan uzak durmalısınız.

Sahte medyum hocalar nasıl anlaşılır konusunda bunları söyleyebiliriz. En önemlisi sizin içinizin sesi olacaktır. Gerçek bir medyum hoca enerjisi aldığınız zaman o pozitif enerjiyle o medyuma rahatlıkla güveneceksiniz. Rahatlıkla güvendiğiniz bir medyum hoca bulduğunuzda çekinmeden ödeme yapabilirsiniz.

Kısacası, paranızı ve zamanınızı kaptırmamak için dolandırıcı medyumlardan uzak durmaya çalışmalısınız. Sahte medyum hocalar nasıl anlaşılır yazımızda bazı püf noktalardan bahsettik. Bunları göz önünde bulundurarak hoca seçimi yaparsanız dolandırılma ihtimalinizi en aza indirmiş olursunuz.

2 yorum yapılmış

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir