Muska Yapan Medyum Hocalar

Kadim ilimlerin her aşaması özel çaba ve özen gerektirir. Bu çalışmalar ister büyü, ister muska olsun, her biri en doğru şekilde uygulanmalı ve çalışma kişiye özel şekillendirilmelidir. Medyum hocalar, çalışmalarında her zaman çalışmayı talep eden kişinin ihtiyaçlarına göre belirleme yaparlar. Bu belirlemeler için tecrübe ve daha önce bu alanda çalışmış olmak esastır.

Korunma için kullanılan en temel iki çalışmadan biri olan muskalar, yine tüm diğer çalışmalarda olduğu gibi özel uygulamalara ihtiyaç duyar. Muska yapan hocalar, öncelikle muskayı talep eden kişinin ihtiyaçlarını anlarlar. En temel uygulama olarak ihtiyaç analizi yapıldıktan sonra, hocaların muska hazırlama işlemi başlar.

Muskalarda dualar, zamanlama, sarıldığı deri ve daha pek çok farklı konuya dikkat edilir. Medyum hocaların muska yaparken ilk belirledikleri konulardan birisi, muskanın kağıdıdır. Muska kağıdı her ne kadar manevi çalışmaya etki etmiyor sanılsa da, diğer çalışmalarda da görüldüğü üzere, malzemelerin çalışmanın etkili olmasına etkisi oldukça yüksektir.

Muska yapılırken, öncelikle mürekkep belirlenir. Mürekkep sonrasında kullanılacak deriden yazım tarzına kadar farklı işlemler incelenir. Son olarak muskanın kağıdı devreye girer. Muskada kullanılan kağıtlar çok çeşitli olmasa da, muska yapan medyum hocanın bu kağıtlar arasından en doğrusunu belirlemesi önemlidir.

Korunma için yapılan muskalarda genellikle her kağıt türü uygun olsa da, muskayı taşıyacak olan kişinin doğum saatine göre kağıtlarda değişim yaşanabilir. Normal kağıda ek olarak, parşömen, hatta bazı durumlarda ceylan derisi bile muska yazımı için tercih edilebilir. Bunu en doğru şekilde belirleyecek kişi muska yapan medyum hocadır.

Muskaların etki edebilmesinde sadece hazırlanması yeterli olmayabilir. Buna ek olarak medyum hocanın verdiği duaları okumanız gerekebilir. Çoğu medyum hoca, muskayı teslim ettikten sonra bir süre devam ettirmeniz gereken dualar önerecektir. Bu duaları uygulamanız ve hocanın tavsiyelerini takip etmeniz halinde muskanın etkisi çok daha net görülecektir.

Daha önce dolandırılmış mağdurlar olarak tüm yorum ve şikayetleri tek bir platformda toplamak üzere yola çıktık. Siz de buraya tıklayarak yazacağınız yorum ve şikayetlerinizle platformumuza katkıda bulunabilirsiniz. Yorumlarınızı bu yazı altına değil buraya tıklayınca açılan sayfadaki yazı altına yazmaya özen gösterirseniz seviniriz.

2 yorum yapılmış

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir