Kocaeli’deki Medyumlar – Kocaeli Medyum Hocalar

Dünyadaki en önemli manevi merkezlerden biri olan Kocaeli, tarih boyunca her zaman önemini korumuş ve bu önemin beraberinde getirdiği maneviyat ile, bu şehirde yapılan her türlü çalışmayı benzersiz kılmıştır. Kocaeli yalnızca tarihi ile değil, tarih boyunca şehrin her tarafında yapılmış, farklı medeniyetlere ait gaybi çalışmaları ile de meşhurdur. Dünyada Vatikan ile birlikte gaybi alemler konusunda en geniş arşive sahip olan bu şehir, Kocaeli’deki medyum hocaların hiçbir şehir ile kıyaslanamayacak büyüklükte bir manevi bilgiye sahip olmasına yardımcı olmaktadır.

Kocaeli medyum hocaları arasında medyumluk konusunda yeni olan isimler olduğu gibi, nesillerdir bu işi sürdüren ve atalarından beri gelen bilgilerin koruyucusu olan bazı medyum hocalara da rastlamak mümkündür. Bu hocaların çoğunun kökeni ve gaybi çalışmalara olan başlangıcı Osmanlı dönemine dayanmaktadır. Kullandıkları bilgiler ise çok daha geçmişe, Roma dönemine kadar gitmektedir.

İlmi çalışmalarda bilginin korunması her zaman en önemli öncelik olmuştur. Kocaeli’deki medyum hocaların bu koruma görevini üstlenmesi, şehrin kadim kökenlerinden gelmektedir. Bu derece kadim kökenlere sahip olan bir şehirde faaliyet gösteren kişilerin de aynı derecede başarılı olması tesadüf değildir.

Kocaeli medyum hocaları, Kocaeli’nin geçmişinden gelen bu değerli özelliği gayet iyi şekilde kullanmakta ve tüm çalışmalarına yansıtmaktadır. Bu yüzden ülkenin ve dünyanın her noktasından özel olarak bu isimlere ulaşılmakta ve manevi çalışmalar konusunda yardım talep edilmektedir.

Kocaeli’deki medyum hocalar, yaptıkları tüm çalışmaları geçmişten gelen bilgiler ışığında belirlerler. Bu bilgilerin ne kadar değerli olduğundan bahsetmeye bile gerek olmadığı gibi, medyum hocaların yaptıkları tüm çalışmalarda bilginin değeri çok net görülmektedir.

Kocaeli, belki de Türkiye’nin maneviyatının kalbi niteliğindedir. Bu yüzden, Kocaeli medyum hocaları, maneviyatla pek fazla alakası olmayan insanların anlayamayacağı şekilde, Türkiye için çok önemli bir role sahiptir.

Daha önce dolandırılmış mağdurlar olarak tüm yorum ve şikayetleri tek bir platformda toplamak üzere yola çıktık. Siz de buraya tıklayarak yazacağınız yorum ve şikayetlerinizle platformumuza katkıda bulunabilirsiniz. Yorumlarınızı bu yazı altına değil buraya tıklayınca açılan sayfadaki yazı altına yazmaya özen gösterirseniz seviniriz.

3 yorum yapılmış

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir