Sivas’taki Medyumlar – Sivas Medyum Hocalar

En eski çağlarda bile büyü ve vefk gibi çalışmaların yapıldığını görebiliriz. Bu işi yapan medyum hocalar bu tarz uygulamalara yeni başlamadıkları gibi yaptıkları işleri de geçmişten bu yana pek fazla değiştirmemiştir. Tüm çalışmalarda mutlaka geçmişe dair bir iz bulunmaktadır ve her daim bu görülecektir. Sivas medyum hocalarının da sıkça belirttiği gibi, medyumluk en kadim mesleklerden biridir ve dünya kuruldu kurulalı bu meslek icra edilmektedir.

Antik çağlarda insanların manevi alemlere olan ilgisi çok daha fazlaydı. Bunun neticesinde bu alemlere dair araştırma yapan pek çok kişi ortaya çıktı. Bu kişilerin bazıları nefes gücü ile ön plana çıkıp çok kadim çalışmaları yerine getirebilmiş olsa da bazıları mecburen bu işi bırakmak zorunda kalmıştır. Geçmişte bu şekilde olan durum bugün de yine aynı şekilde devam etmektedir. Sivas medyum hocalarında da nefes gücü yüksek olanlar ön plana çıkmakta, diğerleri daha eğitim sürecinde elenmektedir. Kısacası, her dönemde medyum olmak için nefes gücünün yüksek olması büyük bir gerekliliktir.

Gerçek medyum hocalar doğuştan gelen bir nefes gücüne sahiptir, büyü yapmaya ve maneviyata dair enerjileri kullanmaya yatkındır. Bu yatkınlık ne kadar yüksekse eğitim süreci boyunca edinecekleri tecrübe ve bilgi o kadar yoğun olur. Medyumların nefes gücünü sonradan belli ölçüler içerisinde geliştirmesi mümkün olsa da nefes gücü yeterli olmayan bir kişi sıfırdan medyum olabilmek için bu yetiyi geliştiremez. Sivas medyum hocaları da bu anlayışa göre yetiştirilmiş, her biri çocukluk yıllarında manevi enerjilere olan yatkınlıkları doğrultusunda seçilmiştir.

Eski çağlardaki medyumluk anlayışı günümüzdekine benzerlik göstermektedir. Her daim aynı geleneklerle sürdürülecek olan bu kadim meslekte en önemli şey hocanın kendi karakteridir. Hocanın nefesi güçlüyse ve hayatı boyunca öğrenmeye devam ediyorsa yapacağı çalışmalar da başarılı olacaktır.

Daha önce dolandırılmış mağdurlar olarak tüm yorum ve şikayetleri tek bir platformda toplamak üzere yola çıktık. Siz de buraya tıklayarak yazacağınız yorum ve şikayetlerinizle platformumuza katkıda bulunabilirsiniz. Yorumlarınızı bu yazı altına değil buraya tıklayınca açılan sayfadaki yazı altına yazmaya özen gösterirseniz seviniriz.

2 yorum yapılmış

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir