Güncel Medyum Şikayetleri

Medyum kelime anlamı olarak ruhlar ve insanlar arasında aracılık eden kimse olarak geçmektedir. Bu medyumun doğru bir tanımıdır ancak medyumluk sadece bununla sınırlı değildir. Toplumlara, dinsel inanışlara göre medyumluğun tanımı ve yaptığı şeyler değişkenlik göstermektedir. Bizim coğrafyamızda medyumlar hisleri kuvvetli, nefesi kuvvetli, hem dini hem metafizik açısından bilgi sahibi insanlardır. Medyumların tamamı Müslüman demek yanlış bir tanımdır ancak medyumların dini inancı olmadığını söylemekte ciddi bir hatadır.

Medyumlar doğdukları andan itibaren çeşitli yeteneklere sahiplerdir. Yeteneklerini kullanmayı öğrendikleri zaman medyumluk yapmaya başlayabilirler. Bu yeteneklerin sonradan kazanılması imkansızdır ancak yeteneklerini kullanmayı veya geliştirmeyi sonradan öğrenebilirler. Bunun için yaşı büyük alimlerden yardımlar alabilirler. Medyumlar bu yeteneklerini insanların faydasına kullanmayı amaçlar. Kötü niyetli kullanan medyumlar da tabii ki vardır ancak çoğunluğu çıkar gözetmeden, sadece iyilik amaçlı kullanmayı tercih eder. Medyumlar aynı zamanda bizlerden farklı olarak ilim sahibi insanlardır.

Günümüzde hiçbir ilme, vasfa sahip olmayan ancak kendine medyum diyen birçok insan vardır. Bu insanları direkt dolandırıcı sayabiliriz. Bu tarz insanların amacı insanları duygusal boşluk dönemlerinde yakalamak ve paralarını almaktır. Güncel medyum şikayetleri konularında bu tarz onlarca şikayet mevcut. Eğer bir medyumla görüşmek istiyorsanız iyi bir seçim yapmalı ve gerçek bir medyum bulmalısınız. Aksi taktirde bu tarz parasını kaptıran insanlardan biri de siz olabilirsiniz. Medyum araştırması yaparken hem çevrenizden duyduklarınızı, hem de internetten yaptığınız araştırmaları kullanabilirsiniz. Güncel medyum şikayetleri okuyarak dolandırıcı medyumları tespit edebilirsiniz.

Eğer medyum deneyimlerinizde bu tarz olumsuz durumlar yaşadıysanız veya dolandırıldıysanız siz de diğer insanları bilgilendirmelisiniz. Dolandırıcılar ne kadar fazla yayılırsa, o kadar az insanı dolandırabilirler. Güncel medyum şikayetleri olarak yorum yazarak birçok insanı dolandırılmaktan kurtarabilirsiniz.

Medyumlar Tehlikeli Mi?

Bazı insanlar medyumların evine gitmekten veya onlarla konuşmaktan korkuyorlar. Aslında bu tamamen yersiz bir korku. Medyumlar çeşitli yeteneklere sahip olsalar bile, onlar da bizler gibi insanlar. Duyguları, istekleri, hevesleri var. Bir insana kötülük yapmak istedikleri taktirde mental anlamda bunu başarabilirler ancak medyumların çoğu yeteneklerini kötüye kullanmaktan çok korkar ve bundan kaçınır. Eğer bir medyuma karşı çok kötü bir yanlışınız yoksa, ondandan size karşı hiçbir kötülük beklememelisiniz. Aksine, moraliniz bozuk olduğu zaman bunu hissedebilir ve ortama iyi enerji çekmeye çalışabilirler.

Medyumların evleri sıradan evlere göre biraz daha farklıdır. Büyülerde, tılsımlarda kullanmaları gereken nesneleri evlerinde tutarlar. Bu tarz nesnelerden korkmamalı ve bunların aslında iş araç gereci olduğunun farkında olmalısınız. Gittiğiniz ev aslında anormal bir ev değil, sadece bir atölye olarak görebilirsiniz.

Özetle, medyumlar korkulması gereken insanlar değildir. Asıl korkmanız gereken dolandırıcılardır. Bu dolandırıcıları da güncel medyum şikayetleri okuyarak bertaraf edebilirsiniz.

Geçmişteki medyum hocalara başvurma deneyimlerinizi tamamen tarafsız olan sitemizde paylaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

1 Yorum yapılmış

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir