Vefk yazmak oldukça karmaşık ve özen isteyen bir iştir. Vefk yazabildiğini söyleyen her insan bunu başaramaz. Bunu yapabilmek için öncelikle belli ilimlerde uzmanlaşmak gereklidir. Aynı şekilde, ev içerisinde kendi çabanız ile vefk yazmanız imkansızdır.

Kadim medeniyetler tarafından kullanılan ve günümüze nesilden nesile el verme yöntemi ile aktarılan vefk, hocalar tarafından bile güçlükle yazılırken, sıradan insanlar tarafından yazılabilmesi neredeyse imkansızdır. Herhangi bir büyü veya muska çalışmasına kıyasla oldukça karmaşık olan vefk çalışmaları, öğrenmesi fazlasıyla zor olan birden fazla ilim ile birlikte çalışmayı gerektirir.

Vefk yazacak kişinin hem yıldızlardan hem de gayb aleminden bilgisi olması gerekir. Bu bilgiler kolay elde edilemediği gibi, herkes tarafından da istenen amaçlar için kullanılamaz. Vefk yazımı nesillerdir özel bir konu olduğu için, bunu çalışmanın nasıl yapıldığını öğrenecek kişiler de özel olarak seçilir.

Bir örnek vermek gerekirse, vefk yazacak kişinin en başta Arapça konusunda yeterliliği olmalıdır. Sadece okumak veya anlamak değil, aynı zamanda yazabilmek de önemlidir. Vefk yazımı esnasında kağıda aktarılan dualarda yapılacak olan en ufak bir çizim hatası bile çalışmanın işe yaramamasına yol açacaktır. Bu nedenle, bu çalışmaları gerçekleştirecek kişinin daha önce bu konu ile ilgili yeteri kadar bilgi edinmiş olması gereklidir.

Vefk sadece basit bir korunma çalışması olarak görülmemelidir. Vefk yazımı tarih boyunca en önemli insanlar tarafından, çok önemli olaylarda destek almak için yazılmıştır. Tüm medeniyetlerin bunun için kullandığı bir çalışmayı basite indirgemek, bu ilim için oldukça büyük bir haksızlık olur.

Bilgi ve diğer yeterliliklere ek olarak, vefk yazacak olan kişinin mutlaka güçlü bir nefese sahip olması gereklidir. Nefes, her zaman büyülerin ve bu tarz korunma çalışmalarının etkisinde doğrudan rol oynar. Vefk bir büyü çalışması olmasa da, en ufak duada bile etki eden nefes kuvveti, haliyle vefk yazımında da büyük rol oynar.

Kısacası, vefk herkes tarafından yazılamaz. Bu çalışmayı yapacak olan kişilerin mutlaka ciddi anlamda bilgisi olmalıdır. Bilgiye ek olarak yetenek gerektiren vefk yazımı, belki de manevi alemi ilgilendiren çalışmalar içerisinde en zoru olarak belirtilmelidir.

Daha önce dolandırılmış mağdurlar olarak tüm yorum ve şikayetleri tek bir platformda toplamak üzere yola çıktık. Siz de buraya tıklayarak yazacağınız yorum ve şikayetlerinizle platformumuza katkıda bulunabilirsiniz. Yorumlarınızı bu yazı altına değil buraya tıklayınca açılan sayfadaki yazı altına yazmaya özen gösterirseniz seviniriz.