Bazılarımız büyünün varlığını reddetse de, büyü yaşamımızda yıllar, yüzyıllar boyunca var olmuştur ve olmaya devam edecektir. Büyü neredeyse tüm dinler tarafından kabul edilen bir şeydir. Ayrıca büyü bilimle de örtüşmektedir, yani bilimsel temellere dayanmaktadır. Büyünün yalnızca Türk toplumunda yapıldığını düşünmek tamamen hatadır. Çünkü büyü neredeyse her toplumda mevcuttur. İsviçre büyü yapan hocalar sadece Müslüman medyum hocalardan oluşmaz, birçok farklı etnik kökenden ve dini inanışa sahip hocalardan bulunmaktadır. İsviçre nüfusunun yalnızca 120.000’ini Türk’ler oluşturmaktadır ve büyü İsviçre’de oldukça yaygındır. Büyüye dini açıdan baktığımız zaman kuvvetli bir nefes gerektirir. Müslüman medyum hocaların hem dini bilgi birikimi çok iyi hem de birçok metafizik yeteneklerine sahiplerdir. Ancak hiçbir dine mensup olmayan medyum hocalar da oldukça fazladır. Burada da büyünün bilimsel temellere dayandığını rahatlıkla anlayabiliriz.

Büyü iki bilimsel temele dayandırılır. Yani aslında büyünün temelinde yalnızca 2 yapım yöntemi vardır, her ikisi de geçmişte ve günümüzde uygulanmaktadır. İsviçre büyü yapan hocalar gibi diğer tüm medyum hocalar bu iki temel yöntemden yola çıkarak büyü yapmaktadırlar. Büyü taklit ve temas yöntemlerinden yola çıkılarak yapılır. Şimdi bu iki yöntemin mantığını detaylıca açıklayalım.

Temas Büyüleri: Temas büyülerinde bir varlığın en küçük yapı taşının bile o varlığa yol olduğu kabul edilir. Örneğin bir insanın bir tek saç teline sahip olmak, o saç teli sayesinde o insanla arada enerjik bağ kurmayı sağlar. Bu durumda sadece bir saç teli büyü ile saç telinin sahibi arasında köprü olmuş olur. Temas büyülerinde büyü yapılacak kişinin bir uzvunun getirilmesi istenir. Kolay olduğu için bu genellikle saç teli veya sakal telidir. Gelen uzva büyü yapılarak büyünün aktarması o uzuv sayesinde yapılır. Kişiden bir uzuv istenen tüm büyüler temas büyüleri sınıfına girmektedir.

Taklit Büyüleri: Taklit büyülerinde büyünün enerjisinin aktarılması için köprü gören bir uzuv yoktur. Bir varlığa yeteri kadar benzeyen bir şey yapabilirsek, o varlıkla aramızda enerjik bağ kurabiliriz mantığı vardır. Bir insana yeteri kadar benzeyen bir bez bebek elimizdeyse, o bez bebek aracılığıyla büyüyü aktarabiliriz anlamına gelir. Bu tarz büyülerde çöp adam, bez bebek vs. gibi o insanı yansıtan bir nesne kullanılır ve büyü o nesneye yapılır. O nesne, varlığı taklit eden bir nesne olduğu için büyünün aktarılmasını sağlar.

İsviçre büyü yapan hocalar da bu iki yöntemden yola çıkarak büyülerini yapmaktadırlar. Hangi yöntemle büyü yapılacağını seçme işini medyum hoca yapar. Hem kendi inisiyatifi hem de koşullar doğrultusunda taklit veya temas yöntemlerinden birini kullanır. Bu aşamada siz işi sadece medyum hocanıza bırakmalısınız.

İsviçre’de en çok bu bölgelerden medyum aranıyor:

 • Biel Bienne
 • Gruyeres
 • Locarno
 • Aarau
 • Zermatt
 • Nyon
 • St Gallen
 • Sion
 • Fraunfield
 • Opfikon
 • Ascona
 • Altdorf
 • Rapperswill Jona

İsviçre’de büyü yaptırmak istediğinizde internetten araştırma yapabilirsiniz. İnternet aramalarında karşınıza onlarca sonuç çıkacaktır. Bu sonuçlar arasında birçok sahte medyum hoca bulunmaktadır. Bu nedenle araştırma yapmadan sadece internet sonuçları ile medyum hoca seçmek çok yanlıştır, bu durumda dolandırılma ihtimaliniz var.

Sitemizdeki medyum hoca yorumlarını okuyarak seçiminizi yapmak daha mantıklı olacaktır. Yorumları okumak için buraya tıklayabilirsiniz.