İzmir gibi büyük şehirlerde çok sayıda medyum hoca ile karşılaşabilirsiniz. Bunların bazıları gerçekten işini yaparken, bazıları tamamen sizi kandırmak ve paranızı çalmak için faaliyet gösteren şebekelere mensup olabilir. İnternetin her yerinde yer alan medyum yorum sitelerinde karşınıza çıkacağı üzere, pek çok kişi sahte medyumlardan şikayetçi, aynı şekilde ciddi miktarlarda paralar kaptırmakta. Bunların önüne geçmek için, İzmir medyum hocaları arasında en doğru seçimi nasıl yapacağınıza dair bazı püf noktaları aklınızda bulundurmanızda fayda var.

Herkesin bildiği gibi, bir medyum hocanın en önemli özelliği samimiyetidir. Eğer medyum hoca size karşı samimi değilse, büyük ihtimalle bir dolandırıcı şebekeye mensuptur ve yaptığı çalışmalar hiçbir işe yaramayacaktır. İzmir medyum hocaları arasında sıklıkla karşınıza çıkabilecek bu tarz insanlar, her şeyden önce kendilerini övmeye başlar. Kendilerinin daha önce binlerce iyi çalışma yaptığından bahsederek sizi kandırmayı hedefler. Ancak yaptıkları çalışmaların hiçbirinin tutarlı olmadığından bahsetmezler.

Parayı ön plana koyan kişiler hiçbir zaman gerçekten medyum hoca olamazlar. İzmir medyum hocaları da bu durumun farkında oldukları için her zaman paradan önce insanların sorunlarını çözmek için çaba gösterir. Eğer bir hoca her lafına para ile başlıyorsa o kişiden bir an önce uzak durmanızda fayda var.

İzmir medyum hoca açısından zengin bir şehir olmasına rağmen aynı zamanda pek çok dolandırıcıya da ev sahipliği yapıyor. Bunu göz önünde bulundurarak, medyum hoca arayışınızı buna göre şekillendirmeniz çok önemli. Dolandırıcıların ağına düşmeden, mümkün olduğu kadar profesyonel isimler ile çalışarak istediğiniz her türlü büyüyü kolayca yaptırmanız mümkün. Ancak, dolandırıcı medyumların çoğunlukla ikna eğitimleri aldığı ve insanların duyguları ile oynamak konusunda uzmanlaştığı için bu kişileri ayırt etmekte zorlanabilirsiniz.

İster İzmir medyum hocalarından, isterse herhangi bir farklı şehirden olsun, sahte medyumları ayırt etmek için internete başvurabileceğinizi unutmayın. İnternette sayısı her geçen gün artan yorum siteleri, bu konuda size en doğru rehberliği verecek ve hocalar ile daha önceden çalışmış olan kişilerin deneyimlerini öğrenmenizi sağlayacaktır. Pek çok sitede neredeyse her medyum için yapılmış yorumlara rastlamak mümkün.

Vefk yapan hocalar ile ilgili bilgi almak için arşivimize göz atabilirsiniz.

Daha önce dolandırılmış mağdurlar olarak tüm yorum ve şikayetleri tek bir platformda toplamak üzere yola çıktık. Siz de buraya tıklayarak yazacağınız yorum ve şikayetlerinizle platformumuza katkıda bulunabilirsiniz. Yorumlarınızı bu yazı altına değil buraya tıklayınca açılan sayfadaki yazı altına yazmaya özen gösterirseniz seviniriz.