Guvenilirhocalar.com’a hoşgeldiniz.

Medyumluk konusunda gerçek ve sahtenin ayrılması elzem. Sahte medyumlar hem kişilere zarar verebilecekleri gibi, hem de çalışmaları yapamayarak, maddi ve manevi açıdan insanları zor duruma düşüreceklerdir. Bu tarz sorunlarla karşılaşmamak ve özellikle vaktinizi ve paranızı kaptırmamak için, gerçek ve dolandırıcı medyumları ayırmayı bilmeniz gerekir.

Gerçek ve dolandırıcı medyumları ayıran net çizgiler bulunmamakta. Bunun en büyük sebebi, dolandırıcı medyumların bu işi direk olarak meslek haline getirmesi, insanların aklına hayaline gelmeyecek farklı yöntemler kullanarak kamufle olması ve buna benzer pek çok farklı yöntemi uygulayarak, kendilerini gerçek medyum hocaymış gibi tanıtmalarıdır. Dolandırıcılar bu kadar profesyonelken, gerçek medyum hocaların asla tanıtıma ihtiyaç duymaması veya tercih etmemesi nedeniyle geri planda kalması, sahtekarların ön plana çıkmasına neden olmaktadır.

Sahtekarlar bu kadar yoğun şekilde kendilerini gösterirken, gerçek medyum hoca arayışında olan kişilerin bu insanlara karşı nasıl hareket edebileceklerini bilmesi çok önemlidir. Sahte ve gerçeği ayırabilecek bazı ipuçları bulunmakta.

Sahtekar medyumu fark etmek için, öncelikle kendisine eğitimini sormalısınız. Her gerçek medyum, bir şekilde eğitim almış ve kendini belli alanda geliştirmiştir. Hatta bazı medyum hocalar, Mısır gibi ülkelerde uzun yıllar boyunca ilmi eğitimlere tabi olmuştur. Sahtekar medyumlar bu konuda herhangi bir şey yapamayacakları gibi, eğitimlerini de ispatlayamayacaktır.

Medyumların sahte olup olmadığını anlamanın net yolu bulunmuyor olsa da, manevi dünyada her şeyin yine manevi esaslara bağlı kalarak çözülebileceğini aklınızda bulundurmalısınız. Eğer bir medyum hocanın gerçek olduğuna inanmıyorsanız, içinizdeki his aksini söylüyorsa o zaman o kişiyle çalışmamanız tavsiye edilmekte. Bunların yanı sıra, diğer insanların tecrübeleri de medyum hocaların ne kadar gerçekliği konusunda fikir verebilir. Bu nedenle, kendi iç sesinize güvenirken, hislerinizi diğer insanların tecrübeleriyle doğrulamanız gerekiyor.

Biz de daha önce dolandırılmış mağdurlar olarak bu tecrübeleri tek bir platformda toplamak üzere yola çıktık. Siz de yorum ve şikayetlerinizi buraya yaparak platformumuza katkıda bulunabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızda hakaret içerikli kelimeler kullanmamaya özen gösterin.