Her büyünün yapım yöntemi farklıdır. Bazı büyüler malzeme kullanır, bazıları herhangi bir malzeme kullanılmadan, yalnızca kişilerin enerjisiyle gerçekleştirilir. Hangi büyünün daha etkili olduğunu net olarak söylemek mümkün değildir. Çünkü, soğutma büyüsü de dahil olmak üzere, tüm büyüler kişilerin ihtiyaçlarına göre özel olarak şekillendirilerek yapılır.

Soğutma büyüsü sırasında hangi yöntemlerin tercih edileceği, medyum hocanın belirttiği bilgiler doğrultusunda şekillendirilir. Hoca, önce araştırma yapar, daha sonra hangi yöntemin en doğru şekilde kişilere etki edeceğini belirler. Kimi insanda sadece enerjiyle, herhangi bir malzeme kullanılmadan yapılan büyüler etkiliyken, kimisinde malzemeye ihtiyaç duyulur.

Soğutma büyüsü yaygın olarak sadece enerjilerle, herhangi bir malzeme kullanmadan gerçekleştirilir. Bunun için ciddi anlamda bilgi birikimine ve nefes gücüne ihtiyaç duyulur. Eğer medyum hoca kendine güveniyorsa, en etkilisi kabul edilen bu yöntem uygulanır. Ancak bazı durumlarda, soğutma büyüsü yapan hoca ne kadar tecrübeli ve güçlü bir nefese sahip olursa olsun, mutlaka malzemelere başvurulması gerekebilir.

Malzemelerle yapılan soğutma büyüsünün temeli mumlardadır. Mumlar, kişilerin hayatlarını ve bu kişiler arasında oluşan bağı temsil eder. Mumla yapılan soğutma büyüsü sırasında, iki mum karşılıklı olarak yakılır. Bu mumların altına, her iki kişiden de alınmış bir eşya koyulur. Eşyanın yanabilme niteliğinin olması çok önemlidir. Çünkü çalışma sonunda, bu mumlar aracılığıyla eşyalar yakılır.

Mumlar koyulduktan ve yanmaya başladıktan sonra, büyülü dualar okunur. Medyum hocanın belirleyeceği bu duaların bir bölümü tamamlandıktan sonra, iki mumun arasına ayna veya benzeri bir malzeme yerleştirilir. Mumlar erimeye başlayınca, ayna aradan kaldırılır. İki mum da tamamen erimek üzereyken, mumun aleviyle kişilerden alınan eşyalar yakılır. Böylece soğutma büyüsü tamamlanır. Elbette, bu sırada okunacak olan dualar medyum hoca tarafından yapılmalıdır.

Daha önce dolandırılmış mağdurlar olarak tüm yorum ve şikayetleri tek bir platformda toplamak üzere yola çıktık. Siz de buraya tıklayarak yazacağınız yorum ve şikayetlerinizle platformumuza katkıda bulunabilirsiniz. Yorumlarınızı bu yazı altına değil buraya tıklayınca açılan sayfadaki yazı altına yazmaya özen gösterirseniz seviniriz.